Doświadczeni karykaturzyści znani z prasy i TV 


E-mail


Karykatura dla szefa
Szef ma urodziny, zbliża się rocznica firmy, a może szef odchodzi z pracy i trzeba go tak pożegnać, aby w przyszłości mile nas wspominał?

Co dać szefowi, aby prezent był sympatyczny, niedrogi i był "na zawsze"? Świetnym pomysłem na prezent może być karykatura. Tym bardziej, że szefma już wszystko, co osoba na poziomie i w sile wieku mieć może. No i trudno go czymkolwiek zaskoczyć! Na szczęście jest coś takiego, jak karykatura.

Decyzja podjęta?
W takim razie w pracy robimy składkę czyli zrzutkę na karykaturę dla szefa :-) Najlepiej zaraz po tym gdy będzie już wiadomo jaką karykaturę zrobić (format, kolorystyka) i ile ma ona kosztować i jest szansa na zdobycie odpowiednich zdjęć szefa.

Karykaturzyści serwisu karykatury.com wielokrotnie wykonywali karykatury szefów - właścicieli firm i dyrektorów. Szefów międzynarodowych koncernów, firm giełdowych i banków, ale także szefów średnich i niewielkich firm prywatnych. Mamy doświadczenie, wiemy co się podoba. Nie ma obaw, że szef obrazi się na swoich pracowników na widok własnej karykatury, bo tak naprawdę to jego wesoły portret. Wręcz przeciwnie, uśmiechnie się, widząc swój wesoły wizerunek. A któż z nas nie lubi widzieć uśmiechu na twarzy szefa?

Jak przedstawić szefa?
Oczywiście chętnie doradzimy, ale wcześniej pomyślcie: co szefowi sprawi przyjemność? Jak go przedstawić? Czy jest w jego zachowaniu i wyglądzie coś szczególnego (a może ma swoje powiedzonko)?

Są dwie opcje: karykatura może być oficjalna (szef w garniturze, logo firmy, produkt, siedziba firmy, itp) - to polecamy na potrzeby uroczystości oficjalnych.

Może być też karykatura nieoficjalna - bez garnituru, gdzie przedstawimy np. hobby szefa, coś co lubi. Namalować / narysować można wszystko, ale zanim karykaturzysta zasiądzie do pracy, musi wiedzieć co narysować - czyli mieć gotowy pomysł karykatury. To wy znacie szefa - wiecie jaki jest, co lubi i co sprawia mu przyjemność. Jest was kilkoro - na pewno znajdziecie "coś", co stanie się kanwą pomysłu karykatury, której bohaterem będzie wasz szef. Mimo starań nie macie pomysłu? W ślad za kontaktem e-mailowym, odbędziemy krótką rozmowę telefoniczną, podczas której wspólnie coś wymyślimy.

Oprawa
Standardowo każdą planszę oprawiamy w tzw. antyramę (karykatura jest za szybą, można ją powiesić na ścianie).
Ale to przecież szef! Może jednak bardziej elegancka oprawa - ramka drewniana lub srebrna metalowa, wraz z tzw. passe partout, które podkreśli wygląd obrazka - tu wiecej. Takie oprawy prezentują się okazale, więc klientów nie musimy do nich przekonywać. Oczywiście decyzja zależy od Was i Waszych możliwości finansowych.

Dostawa
W Warszawie - w miejscu i terminie, który będzie pasował obu stronom.
Poza Warszawą - wysyłka (najczęściej) pocztowa - paczka priorytet lub wysyłka kurierska (otrzymasz ją nazajutrz po wysłaniu). W Warszawie odbiór osobisty!

Termin wykonania
Staramy się dostosować do potrzeb każdego klienta, mimo duże liczby zleceń. Możliwe też wykonanie ekspresowe!, więc drożej).

Pamiętaj
Do karykatury niezbędne są zdjęcia. Wystarczy sama twarz. Im lepszej jakości (rozdzielczości) tym lepiej, choć nie muszą być OGROMNE. Zgromadźcie kilka AKTUALNYCH, dużej rozdzielczości zdjęć, na których jest twarz szefa - naturalny, codzienny wygląd, mniej więcej z przodu i z uśmiechem - tu więcej na ten temat.
Rysowanie na ostatnią chwilę kosztuje więcej niż w normalnym trybie, bo to usługa expressowa - przecież musimy odsunąć termin wykonania innych zamówionych karykatur. Dlatego warto zamówić karykaturę z odpowiednim wyprzedzeniem.

E-mail
 

Jesteś szefem?
Chcesz zrobić pracownikom niecodzienny prezent? Zaproś karykaturzystę na imprezę integracyjną, event, szkolenie, konferencję, itp -tu informacje.

Warszawa: rysowanie na żywo. 2 godziny = minimum 20 karykatur!

 

 

Przykłady karykatur
Możemy e-mailem wysłać przykłady karykatur wykonanych wcześniej.
Jeśli napiszesz np. że chodzi o mężczyznę w średnim wieku - dostaniesz odpowiednie przykłady.

 Jakie upominki dajemy szefom
(Gazetapraca.pl, rok 2008 - fragmenty):
 
Imieniny, urodziny, gwiazdka to zazwyczaj dobra okazja, żeby zrobić zrzutkę i zafundować coś wyjątkowego swojemu przełożonemu. Jaki prezent wybrać i czego unikać, żeby taka niespodzianka nie zaowocowała poszukiwaniem nowej posady? (...) Z jednej strony, oryginalny i atrakcyjny prezent to dobry sposób na zdobycie przychylności przełożonego. Z drugiej, nikt nie chce zbyt często zaglądać do portfela i dokładać okrągłe sumy do kolejnego upominku, szczególnie jeżeli szef nie jest najbardziej popularną osobą w firmie. (...) Warto zastanowić się czy ma sens wręczanie sztampowej butelki wina czy kolejnego wiecznego pióra, skoro nie wzbudzi to żadnego entuzjazmu i będzie wyglądać jak spełnianie przykrego obowiązku. (...) Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stosowny prezent był jednocześnie zabawny. W cenie są zdecydowanie karykatury, które szef może sobie potem powiesić na pamiątkę w biurze. (...) Niepisaną zasadą jest, że upominek nie powinien przekraczać wartości 200 - 300 zł i nie odbiegać od niczego, co w formie prezentów otrzymują w danej firmie również inni pracownicy.


Powrót do strony głównej

 

>> CENTRUM ZAMÓWIEŃ <<

Na naszym blogu. Prezent dla szefa i nie tylko


Pomysł na prezent
Szefa można czymś zaskoczyć, ale przecież jest kimś, kogo niełatwo zaskoczyć. Można mu kupić coś banalnego i taniego, ale nie wypada. Lub coś drogiego, wykwintnego i ekskluzywnego, tylko że on już wszystko ma. Zarabia tyle, że już sobie wszystko kupił. W takim razie jaki mu zrobić upominek, aby był zaskoczony i zachwycony? Może jakiś spersonalizowany prezent? Jest jedna taka rzecz! Wybór pada na karykaturę. Karykaturę szefa, prezesa, dyrektora. Teraz należy znaleŸć odpowiedniego wykonawcę.
>> Tu cały tekst

Ma wszystko, stać go na wszystko. A ja mam mu dać prezent
Ta opinia zamawiających karykatury w serwisie karykatury.com, pojawia się zaskakująco często. Odpowiada ona na pytanie co sprawiło, że klient zwrócił się do nas do nas z prośbą o wykonanie karykatury na prezent. Otóż klienci mówią coś w rodzaju: „Wie pan, on wszystko ma. Wiele osiągnął, ma pieniądze, stać go na wszystko. Takich ludzi trudno czymś zaskoczyć. Dlatego szukałem czegoś, co będzie wyjątkowe i sprawi mu autentyczną radość. Niekoniecznie coś wyjątkowo drogiego. Coś, co będzie tylko dla niego i nigdzie nie będzie mógł tego kupić”. (...) Zwykle są to karykatury dla ludzi majętnych, szefów firm, ludzi którzy osiągnęli w życiu sukces. Fakt, takie osoby trudno czymś zaskoczyć. Trudno kupić coś, co naprawdę ich zadowoli i nie odłożą gdzieś, szybko zapominając o prezencie. Stąd pomysł na karykaturę.
>> Tu cały tekstPrezent dla prawnika i adwokata – może karykatura?
Wielu z nas zastanawia się nad zakupem oryginalnego prezentu. Niektórzy wpadają na świetny pomysł: Zamówię karykaturę! Pomysł dobry, co najmniej z kilku powodów: takiego prezentu nie można kupić w sklepie (bo jest wykonany na specjalne zamówienie), to prezent spersonalizowany (na obrazku jest twarz lub cała postać osoby, która otrzyma karykaturę), nie jest zbyt poważny (przecież prawnicy też lubią się śmiać!), w dodatku jest prezentem mile widzianym i niezbyt zobowiązującym, bo nie jest drogi. A ile sprawi radości oraz uśmiechu. Napisałem „prawnicy”, bo wśród wykonywanych przeze mnie karykatur czyli wesołych portretów, są także karykatury, których bohaterami są prawnicy, adwokaci, sędziowie, radcy prawni i notariusze. Kancelarii prawniczych i adwokackich w Warszawie i innych (głównie dużych miastach, np. Poznań, Kraków, Gdańsk) jest sporo, osób zawodowo związanych z zawodem prawnika jest w Polsce trochę. I one też lubią otrzymywać miły prezent w postaci karykatury.
>> Tu cały tekst

Prezent dla kolegi z pracy
Jest wiele okazji do wręczenia prezentu. Urodziny, odejście z pracy, awans kolegi… W firmie wpadacie na pomysł, aby to była karykatura. Zrzutka niedużej kwoty kilku-kilkunastu osób na fajny prezent, to nie problem. Na szczęście trafiacie do Karykatury.com. Co tu ukrywać, aby taki prezent był strzałem w dziesiątkę, warto posłuchać porad fachowca. To ma być wyjątkowy prezent, tylko dla niego / dla niej, ma zaskoczyć i sprawić radość. Dlatego wstępny pomysł jak na planszy przedstawić osobę która ma zostać bohaterem karykatury, warto skonsultować, porozmawiać z profesjonalistą, który doradzi jak to zrobić, aby wyszło nawet lepiej, niż początkowo sądziliście. Nie ma potrzeby wymieniać przez cały dzień mnóstwo e-maili, ale poświęcić kilka minut na treściwą, konkretną rozmowę telefoniczną.
>> Tu cały tekstAtrakcje firmowej Wigilii. Może karykaturzysta?
W ostatnich latach w okresie przedświątecznym wiele firm coraz chętniej organizuje spotkania o charakterze świąteczno-wigilijnym. Jest to okazja, aby w gronie osób z którymi pracujemy na co dzień, spotkać się i porozmawiać mniej oficjalnie, w miłej, niemalże rodzinnej atmosferze. Pod warunkiem, że zapomnimy o stresie i obowiązkach, jakie towarzyszą każdemu w godzinach pracy i wtopimy się w świąteczny klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Często są to dosyć kameralne spotkania – kilkunastu, dwudziestu kilku osób. I nie ma się czemu dziwić – organizowanie imprezy dla setki czy większej liczby pracowników firmy, to niebezpieczeństwo, że atmosfera daleka będzie od gwiazdkowo-wigilijnej atmosfery.
>> Tu cały tekst

Słowniczek
Dar, podarek, podarunek, prezent – coś wartościowego dane komuś w prezencie, ofiarowane. Określenie wykorzystywane w opisie kultury darów przez Marcela Maussa odnoszące się do faktu istnienia prezentów o charakterze dóbr i usług obowiązkowych i wzajemnych. Przekazywanie darów jest silnie związane z uznawanymi w danej zbiorowości wartościami i relacjami moralnymi.
Na podstawie: Wikipedia

>> CENTRUM ZAMÓWIEŃ <<

 


Wybrane opinie naszych klientów po otrzymaniu karykatury dla szefa

* Wczoraj daliśmy szefowi karykaturę - pierwszy raz udało się go zaskoczyć! Najpierw wpatrywał się przez długą chwilę i nie dowierzał, potem na jego twarzy pojawił się uśmiech taki jak na karykaturze, aż szef usiadł w fotelu i rozpiął koszulę. Chyba pierwszy raz w życiu nie wiedział co powiedzieć. Karykatura jako prezent baaaardzo się wszystkim podoba.

* Sprawił Pan naszemu Dyrektorowi wielką radość, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkim bardzo podobała się karykatura - Dyrektor chwalił się nią przez pół dnia! Jeszcze raz bardzo dziękuję w imieniu Dyrektora oraz pracowników naszej firmy.

* Myślę, że nie mogłam wymyślić lepszego prezentu dla szefa. Karykatura bardzo się spodobała i wisi teraz na honorowym miejscu. Dziękuję serdecznie.

* Pragnę Panu z całego serca podziękować za pomoc w realizacji wspaniałego prezentu dla naszych prezesów. Jesteśmy pod wrażeniem Pana talentu. Dzięki Panu otrzymaliśmy najlepszy prezent jaki moglibyśmy sobie wymarzyć - zadowolenie i uśmiech naszych prezesów! A zadowolić naszych wymagających szefów to nie lada wyczyn! Panu to się udało! To wspaniałe posiadać talent który sprawia tak wiele radości innym. Jestem pewna iż w przyszłości jeszcze skorzystam z Pana usług i zamówimy kolejną karykaturę.


O szefie Karykatury.com wielokrotnie pisały media. Znany karykaturzysta Szczepan Sadurski jest autorem prezentów dla szefów, dyrektorów, prezesów i nie tylko

* Bardzo dziękujemy za karykatury. Te wyjątkowe prezenty dla szefów wyszły fantastycznie! Szefowie byli zachwyceni! To był chyba najlepszy prezent, jaki do tej pory od nas dostali!

* Chciałam serdecznie podziękować za wspaniałą współpracę. Jestem bardzo zadowolona zarówno z jakości wykonanych karykatur dla naszych szefów, jak i z terminu ich wykonania i dostarczenia zamówionego prezentu .

*  Karykatura szefa jest świetna. Dokładnie to o co nam chodziło! Niezmiernie dziękuję za tempo i sprawną współpracę przy realizacji naszego wymarzonego prezentu dla szefa.

* Właśnie oglądam Pana karykaturę. Jest ogromne podobieństwo. Dziękuję za terminową realizację zamówienia. Ten prezent jest znakomity!

* Karykatury są naprawdę świetnie. Serdecznie dziękuję za wspaniałe wykonanie prezentu dla szefa.* Spieszę z podziękowaniem! Paczka dotarła na czas. Szef był wielce zaskoczony - wyglądało na to, że mile. Otwierając karykaturę śmiał się - a o to właśnie chodziło. Jeszcze raz bardzo dziękuję za miłą współpracę, a w szczególności za terminowość.

* Serdecznie dziękujemy za karykatury, zrobiły olbrzymie wrażenie. Zarząd firmy był zachwycony, prezent się udał!

* Karykatura dotarła. Dyrektor wygląda jak młody Bóg - co za spojrzenie! Już wiem, że karykatura dla szefa, to strzał w dziesiątkę!

* Wczorajszy prezent zrobił furorę. Wszyscy byli zachwyceni, a już najbardziej sam obdarowany. Szef powiedział, że ta karykatura, to dla niego niesamowita niespodzianka.

* Bardzo dziękuję za bardzo fajną karykaturę. Bardzo się wszystkim spodobała i wierzę, że szefowi też się ten prezent spodoba.

* Chciałabym serdecznie podziękować za wykonanie karykatur naszych szefów. Prezent zrobił niesamowite wrażenie, oczywiście bardzo się podobał. Jak sami stwierdzili, był to najlepszy prezent jaki kiedykolwiek dostali.

* Odebrałam karykaturę - jest fantastyczna! Serdecznie dziękuję za miłą i fachową współpracę. To niesamowity prezent dla szefa, nie mogę doczekać się jego reakcji.

* Karykatura dotarła dziś z samego rana. Bardzo, bardzo dziękuję, jest rewelacyjna! Pozdrawiam serdecznie. Nie wiem, dlaczego wcześniej nie wpadliśmy na pomysł takiego prezentu dla szefa. 

>> CENTRUM ZAMÓWIEŃ <<

Nasze inne teksty o karykaturach

Karykatury na żywo - cennik, czyli co wpływa na cenę

Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.
>> Cały tekst

Klient: – Karykaturzysto, narysuj Frankensteina
W niektórych przypadkach wspomniana na wstępie nieznajomość specyfiki pracy karykaturzysty powoduje zaskakującą propozycję: – Z tego zdjęcia gdzie narysuje pan uśmiech, z tamtego nos, a z trzeciego fryzurę. Pan jest świetnym fachowcem, więc na pewno pan sobie poradzi. Wtedy zwykle odpowiadam mniej więcej tak: – Nie jestem doktorem Frankensteinem, który z różnych kawałków zrobił jedną osobę. Frankensteinowi się nie udało, na pewno widział pan efekt jego pracy, tego potwora.
>> Cały tekst

Karykaturzysta na wesele – którą ofertę wybrać?
Nieodpowiedni wybór potrafi rozłożyć nawet najlepszy pomysł. Jeśli karykaturzysta – to na pewno nie amator, którego nieudolne podobizny mogą wywołać zażenowanie u gości Twojego wesela, nawet jeśli z grzeczności nikt nie powie, że coś jest nie tak. Już wiesz, że 3/4 wszystkich ofert z internetu odpada. Przykłady marne czyli kiepski wyrobnik, nawet jeśli pisze, że jest tani, więc jego oferta jest „atrakcyjna” – lepiej sobie darować. Chyba, że jesteś osobą, którą wyłącznie niska cena przekonuje do decyzji, a potem jakoś to będzie.
>> Cały tekst

Jak znaleŸć karykaturzystę w Warszawie?
Zamówienie karykatury w największym polskim mieście, w stolicy Polski, jest nie lada wyzwaniem. W pierwszej chwili człowiek myśli tak: „Kiedyś widziałem karykaturzystę na Starówce. To najlepsze miejsce, gdzie w Warszawie zamówię karykaturę. Nic innego nie przychodzi mi do głowy”. Tak pewnie uważają osoby starsze. Naturalnym odruchem osób młodych w sytuacji gdy coś jest potrzebne, jest znalezienie tego w Internecie. I słusznie, bo jak mówią: „jeśli nie ma cię w Internecie, znaczy nie ma cię wcale”. Zakładając, że masz więcej czasu niż godzinę na dotarcie do karykaturzysty i wykonanie przez niego karykatury, na pewno skorzystasz z wyszukiwarki...
>> Cały tekst

Karykaturzysta w Zakopanem. Nie tylko Krupówki
Każdy, kto choć raz odwiedził Zakopane i przeszedł się słynnymi Krupówkami, szczególnie jeśli nie było to w zimie, na pewno zwrócił uwagę na siedzących tu i rysujących artystów – portrecistów i karykaturzystów. Wiele osób wie, że jeśli Zakopane i karykaturzysta albo portrecista – to właśnie Krupówki. Pomimo tego, organizatorzy imprez organizowanych w zakopiańskich hotelach, na firmowe eventy nie szukają artystów ulicznych, ale stawiają na fachowców czyli szybko rysujących karykaturzystów eventowych, wielokrotnie sprawdzonych na podobnych imprezach. I wcale nie muszą to być artyści z Podhala czy nawet Krakowa.
>> Cały tekst


A może karykatura zbiorowa?

Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie
Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.
>> Cały tekst

10. Karykatury cyfrowe na tabletach na żywo
Karykatury cyfrowe na tablecie wykonane na żywo w ciągu maksymalnie 5 minut jedna, nie mogą być efektowne i sądzę, że osoby w firmach zamawiających taką usługę świetnie o tym wiedzą. Mają być sympatyczne, oczywiście podobne do konkretnej osoby i powinny mieć „to coś”, czego amator i przypadkowa osoba wykonująca taką karykaturę nie są w stanie oddać.
>> Cały tekst

>> CENTRUM ZAMÓWIEŃ <<