e-mail
Oprawa karykatury - nasze porady 

 


Radzimy 
Jeśli karykatura ma być prezentem, przed jej wręczeniem zdecydowanie polecamy, aby ją oprawić. Karykatura za lśniącą szybą, prezentuje się o wiele okazalej. Karykaturę wręczoną na dosyć wiotkim kartonie, przez nieuwagę można zniszczyć. 

Zakup ramki
Ramki można nabyć w sklepach specjalistycznych, fotograficznych lub nawet supermarketach. Mogą być w różnym kolorze i różnej cenie. Mogą być z tworzywa, drewna lub metalu; mogą być cieniutkie (1 cm) lub szersze. Ramki formatu 30 x 40 cm można nabyć w cenie od 30 złotych wzwyż.


Przykładowe kolory ramek.

Kolor ramki
Pamiętaj, że nie każdy kolor ramki pasuje do kolorystyki gotowej karykatury. Nie każdy kolor ramki pasuje też do koloru ściany, na której karykatura ma zawisnąć. Jeśli nie wiesz jaki kolor, rodzaj ramki będzie odpowiedni, polecamy tak zwaną antyramę.

Antyrama - co to takiego?
Jest to szyba oraz płyta, między które wkłada się obrazek. Kilka metalowych spinek spaja wszystko w całość i powoduje, że antyrama z karykaturą jest gotowa do powieszenia na ścianie.

Aktualnie w cenie wykonanej karykatury jest antyrama. Inna oprawa - za dopłatą. Doradzimy; zapytaj o cenę.

Antyrama - obrazek formatu A4 pod szybą. Na środku każdej z krawędzi jest cienka blaszka mocująca.

Ramka... i po kłopocie!
Za niewielką dopłatą możemy oprawić wykonaną karykaturę w drewnianą ramkę wielkości planszy, na której jest karykatura. Drewniana ramka jest droższa, ale równocześnie jest bardziej elegancka, zatem karykatura wygląda w niej bardziej efektownie. Polecamy dla karykatur kolorowych. Ale oczywiście możesz pozostać przy oprawie w antyramę.

Ten sam obrazek w drewnianej ramce.

Dla wymagających
Ten sam obrazek można dodatkowo wstawić w tzw. passepartout. Jest to tekturka (do wyboru różne kolory), pod którą wstawia się obrazek, a na końcu obrazek wraz z passepartout wstawia się w ramkę, większego formatu niż gotowy obrazek. Poniżej ten sam obrazek, tak właśnie oprawiony, wstawiony w drewnianą ramkę formatu 30 x 40 cm. Prawda, że wygląda jeszcze lepiej? Zamiast drewnianej ramki może być (tańsza od ramki) antyrama.

Obrazek + passe-partout + ramka

Nie musisz tracić czasu na bieganie po sklepach w poszukiwaniu antyramy lub ramki oraz na oprawę karykatury. Gotową karykaturę fachowo oprawimy, chyba że chcesz z tej możliwości zrezygnować. Oprawiona karykatura, pod lśniącą szybą prezentuje się atrakcyjnie i jest gotowa do wręczenia oraz do powieszenia na ścianie.

Wszystkie materiały do oprawy otrzymasz od nas w niemal takiej samej cenie jak cena, którą wydałbyś sam, kupując je w sklepie.

W przypadku rezygnacji z oprawy (np. obawa przed zbiciem szyby), gotową karykaturę wysyłamy lekko zrolowaną, w sztywnej tekturowej tubie.

 

 

* Do czego można wykorzystać karykaturę?

Powrót do strony głównej


 

Kłodzko / Duszniki-Zdrój / Lądek-Zdrój / Polanica-Zdrój / Szczecinek / Władysławowo / Myszków / Wyszków / Bochnia / Biała Podlaska / Gorzów Wielkopolski / Białowieża / Inowrocław / Nowy Sącz / Ostrów Wielkopolski / Giżycko / Wadowice