Profesjonalny karykaturzysta na weselu. Cała Polska

 

 

 


Czy wiesz, że jedną z atrakcji weselnych może być karykaturzysta eventowy? Najlepiej doświadczony, rysujący bardzo szybkie i zabawne karykatury, do tego znany z mediów! To może być niezapomniana atrakcja wesela oraz świetna pamiątka z weselnej imprezy na długo.

Jeśli decyzja prawie podjęta, najpierw odpowiedz sobie na pytanie: czy chcesz na wesele zaprosić amatora (bo będzie nieco tańszy) czy jednak chcesz gości weselnych rozbawić wesołymi karykaturami, wykonanymi przez szybko rysującego karykaturzystę, którego nazwisko części gości weselnych coś mówi?

To jedyny taki dzień w życiu, twoi goście są bardzo ważni i chciałbyś, aby doskonale się bawili. Ale z drugiej strony - musisz liczyć się z większym lub mniejszym wydatkiem. Bo karykaturzysta jest jednym z kosztów i nie jest on na weselu niezbędny ani najważniejszy, prawda?



Jeśli dotrwałeś(aś) do tego momentu, pewnie już chcesz poznać cenę i telefoniczny kontakt do serwisu Karykatury.com. Dostaniesz ją e-mailem, pod warunkiem że przedstawisz się, podasz numer swojej komórki oraz datę i imiejsce imprezy weselnej (jeśli te dane są już znane). I pamiętaj, osobom anonimowym nie odpowiadamy!

Wstępne informacje

Nasza oferta dotyczy udziału karykaturzysty w imprezie weselnej przez 4 godziny (z krótkimi przerwami), z mozliwościš wydłużenia o godzinę lub dwie. Karykaturzysta rysuje specjalnym ołówkiem artystycznym na planszach formatu A4, a karykatura po wykonaniu staje się własnością osoby pozującej. Sygnowana jest podpisem / nazwiskiem autora oraz datą. Na planszy może być 1 osoba lub para (np. wujek z ciocią, dziadek z babcią). Wśród narysowanych osób oczywiście jest też karykatura czyli wesoły portret Państwa Młodych! Są to karykatury szybkie, rysowane błyskawicznie.



- Jedna karykatura powstaje w 2 - 3 minuty, więc w ciągu imprezy może powstać nawet 100 wesołych karykatur. Dla niektórych wydaje się to niewiarygodne, ale wyjątkowo u nas to możliwe!

- Cena usługi jest stała, dojdzie jeszcze koszt dojazdu i powrotu (zależny od miejsca wesela w Polsce). W przypadku Warszawy nie doliczamy za dojazd i nocleg.

- Jeśli karykaturzysta rysuje z dala od domu, a rysowanie kończy się o późnej porze, należy  zapewnić mu nocleg lub zwrócić koszt noclegu. 

- Tylko wpłata zaliczki, której wysokość otrzymasz e-mailem, gwarantuje rezerwację terminu. Nie próbuj się targować, nic nie zdziałasz. Resztę kwoty płacisz w trakcie wesela.

- Jeśli termin mamy wolny, otrzymasz e-mailem cenę usługi oraz koszt dojazdu (jeśli podałeś gdzie będzie wesele). Wtedy podejmujesz ostateczną decyzję, następuje kontakt telefoniczny, przekazujesz kilka niezbędnych informacji (m.in. dokładne miejsce wesela) e-mailem i wpłacasz zaliczkę na konto. W przypadku nagłego zdarzenia losowego, które wcześniej nie można było przewidzieć, na wesele przyjedzie inny, nie gorszy  karykaturzysta lub otrzymasz zwrot zaliczki w wysokości 100%.



Uwaga
W przypadku rysowania karykatur z nadesłanych e-mailem zdjęć (przed weselem), mamy oddzielny cennik.

Jest możliwe wykonanie karykatury pary młodych, z nadesłanych zdjeć, do wydrukowania na zaproszeniach.

E-mail


Pytania i odpowiedzi

Co mamy zapewnić karykaturzyście?
W miarę ciche miejsce na sali weselnej lub obok niej (obok gniazdko 220V do wpięcia naszego oświetlenia), 3 miejsca siedzące z oparciem oraz stolik, a także posiłek, gdyż głodny karykaturzysta to nie jest dobry pomysł :-)

Ile karykatur powstanie podczas wesela?
Nie jesteśmy w stanie podać konkretnej liczby, gdyż jest to zależne od wielu czynników. Jedno jest pewne: rysujemy bardzo szybko i zdarzało się, że powstawało 100 karykatur. Szczególnie, gdy na jednej planszy były rysowane pary (po dwie osoby, np. mąż z żoną).

Do kiedy mam podjąć decyzję odnośnie zatrudnienia karykaturzysty?
Ponieważ zdarzają się zapytania na ten sam termin (i niestety niektórym osobom musieliśmy odmówić), nie warto zwlekać z decyzją. Tylko wpłata zaliczki jest pełną rezerwacją terminu. 

Dlaczego macie wyższe ceny niż karykaturzyści-amatorzy?

:-) Właśnie dlatego. Oni też chcą zarabiać.

Dlaczego skoro mieszkam w..., proponujecie karykaturzystę z...? Nie macie kogoś mieszkającego bliżej, żebym nie musiał płacić za dojazd i nocleg?

Zawód karykaturzysty jest rzadszy od zawodu... kominiarza. Nie w każdej części Polski mieszka wysokiej klasy karykaturzysta którego twórczość znasz z mediów, a usługi tylko takich artystów proponujemy. 

Chciałabym zatrudnić artystę tańszego. Czy możecie polecić kogoś taniego?

Niestety, tanich artystów amatorów nie znamy. Jeśli szukasz kogoś taniego, zapewne zajdziesz jego ofertę. Tylko czy tak naprawdę nieduża różnica w cenie jest warta tego, aby goście Twojego wesela, zamiast wesołych portretów, dostali nieudolnie narysowane obrazki?

Skoro wasza usługa za 6 godzin rysowania na weselu kosztuje xxx złotych, czy jeśli zamówię 3 godziny, cena będzie o połowę niższa?
Cena dotyczy udziału karykaturzysty w weselu, maksymalnie przez 6 godzin (chyba, że np. po 5 godzinach wszyscy chętni zostaną narysowani). Jeśli koniecznie chciałbyś tylko 3 godziny, cena usługi obniży się symbolicznie. Zatem nie zaoszczędzisz.  

A może karykaturzysta przyjedzie na własny koszt i każdy narysowany będzie mu płacił za karykaturę?
Nie pobieramy pieniędzy od uczestników wesela, chyba że któryś uzna, że to co zostało narysowane, chce wynagrodzić dodatkowo.


A może rozliczymy się nie od wesela, lecz od liczby wykonanych karykatur?
Nigdy tego nie robimy. Poza tym przy naszej szybkości rysowania okaże się, że zapłacisz więcej niż sądzisz :-)


Czy karykaturzysta jest osobą dyskretną?
W czasie wesela karykaturzysta serwisu Karykatury.com staje się jednym z weselnych gości (z wyjątkiem tego, że nie pije alkoholu), a to co się tu wydarzy na pewno nie trafi do Pudelka ;-) Uczestniczyliśmy m.in. w weselach tzw. VIP-ów, ale nic więcej na ten temat nie możemy powiedzieć.


Czy zdarzyło się, że na wesele nie przyjechaliście?
Dotychczas nie było żadnej nimiłej niespodzianki :-)

Czy karykaturę mogę potem pokazać na mojej stronie www albo moim profilu na Facebooku?
Nie ma problemu. Sporo osób dumnych ze swojej karykatury, już to zrobiło. :-)

Chciałabym, aby karykatury które powstaną na weselu, były kolorowe i bardzo dokładne. Albo żeby to były portrety.
Fajnie, ale po co dręczyć uczestników wesela długim pozowaniem (kilkadziesiąt minut zamiast dwóch minut)? Otrzymanie karykatury ma się wiązać z fajną zabawą, a nie z nużącym oczekiwaniem gości weselnych w długiej kolejce na swoją podobiznę.

Czy macie pomysł co zrobić, aby karykatury po wręczeniu nie pognioty się, nie poplamiły? Albo co zrobić aby każdy pamiętał, że karykatura powstała akurat podczas mojego wesela?
Mamy :-)

E-mail



Powrót do strony głównej



Karykaturzysta eventowy
Wywiad z "jednym z najszybszych karykaturzystów świata", Szczepanem Sadurskim
karykatury karykaturzysta

Od kilku lat media piszą, że jesteś jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Czy zrobienie podobnej karykatury w 2 lub 3 minuty jest w ogóle możliwe?


- Tym, którzy mają wciąż przed oczami karykaturzystę ulicznego, faktycznie trudno w to uwierzyć. Cóż, wystarczy zorganizować taką imprezę i zaprosić mnie, aby zobaczyć to na własne oczy. Rzeczywiste wykonanie karykatury trwa jeszcze krócej. Trzeba się przecież przywitać, zamienić kilka zdań, czasem odpowiedzieć na pytanie. Samo wykonanie w moim przypadku trwa około 100 sekund, niezależnie od tego kto przede mną siada. Na targach w Wielkiej Brytanii rysowałem nawet 30-sekundowe karykatury - tyle średnio trwała rozmowa osoby podchodzącej do stoiska targowego. Gdy osoba odchodziła, miałem kilka kolejnych sekund aby dogonić osobę narysowaną, równocześnie postawić ostatnią kreskę i podpisać się na obrazku.

Cały wywiad na naszym blogu: Karykatury.com/blog/

Karykatury rysujemy w całej Polsce: Warszawa, Wrocław, Szczecin, Kraków, Gdańsk, Poznań, Łódź, Olsztyn, Lublin...