Zapomnij o wszystkim, z czym dotychczas kojarzyło ci się słowo: karykaturzysta. Wejdź w świat Karykatury.com Doświadczeni artyści znani z prasy i TV
 


E-mail

 Profesjonalny karykaturzysta eventowy lub grupa karykaturzystów. Dojazd na imprezę i rysowanie karykatur na żywo przez kilka godzin lub podczas całej imprezy. Karykatury na żywo rysowane w plenerze lub w pomieszczeniach. Dowolne miejsce Polski, np. Gdańsk, Łódź, Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin, Wrocław, Szczecin, Olsztyn, Rzeszów, Radom, Ostrołęka, Kielce, Łomża, Bydgoszcz, Toruń, Zakopane, Zamość, Chełm, itd...

(Rysowaliśmy też za granicą: USA, Australia, Anglia, Litwa, Hiszpania, Francja, Niemcy).
 


Wprowadzenie
Rysowanie karykatur na żywo jest świetnym uzupełnieniem imprez, typu: spotkania integracyjne, firmowe eventy, konferencje, pikniki, targi, obchody jubileuszu firmy, promocje, itp. Jeśli robi to profesjonalny karykaturysta z serwisu Karykatury.com, wynikiem rysowania są salwy śmiechu zarówno u osoby pozującej do karykatury, jak i osób zaglądających rysownikowi przez ramię i żartobliwie komentujących powstającą właśnie karykaturę oraz niezapomniana pamiątka. Uczestniczenie w takim pokazie poprawia humor jest jedną z form śmiechoterapii.
 


Najczęstsza reakcja po zobaczeniu zrobionej przez nas karykatury: wybuch śmiechu, którego nie można powstrzymać. (foto z jednej z imprez w USA)

Technika wykonania
Nasze karykatury na żywo (wesołe portrety) powstają najczęściej na białych kartonach formatu A-4 i są rysowane specjalnym ołówkiem artystycznym. Zaraz po wykonaniu karykatury artysta wręcza ją sportretowanej osobie na własność. Na jednej planszy rysujemy jedną osobę lub parę (np. mąż z żoną).

Zobacz 2-minutową prezentację:

 


Kim są karykaturzyści?
Nasi profesjonalni karykaturzyści eventowi wielokrotnie uczestniczyli w rysowaniu na żywo i wiedzą jakie karykatury się podobają. Nie są karykaturzystami anonimowymi - ich twórczość spotkasz m.in. w prasie (także zagranicznej) i w telewizji. Są absolwentami uczelni plastycznych lub liceów plastycznych, zatem o ich profesjonalizm możesz być spokojny. Dodatkowym atutem jest ich poczucie humoru, dobra prezencja, schludny ubiór, znajomość jezyków obcych oraz niezawodność punktualnego przybycia na imprezę. Nie ma też mowy, aby rysownik zamiast pracować, "drinkował".

Funkcje reklamowe karykatury
Karykatury są później pokazywane znajomym. Cześć z nich trafia w ramki i wisi w mieszkaniu lub biurze. Oprócz wywołania uśmiechu na twarzach oglądających oraz miłych wspomnień związanych z imprezą podczas której powstały, pełnią też funkcje reklamowe. Dlatego na życzenie klienta, za niewielką opłatą, w rogu kartonika możemy zrobić nadruk (np. nieduże logo firmy, data).

Jeden karykaturzysta czy kilku?
Jeśli w imprezie ma uczestniczyć duża liczba osób, aby nie powodować długiego oczekiwania, można zatrudnić dwóch lub więcej karykaturzystów. Da to również okazję wyboru takiego karykaturzysty, którego stylistyka rysowania (kreska) najbardziej odpowiada osobie, która za chwilę zostanie narysowana.

Ile karykatur w godzinę?
Pewnie obawiasz się, że wykonanie jednej karykatury trwa długo i jest nużące? Nie u nas! Podczas godziny rysujemy ok. 20 karykatur. Dwie-trzy minuty pozowania wytrzyma każdy, aby zaraz wybuchnąć śmiechem na widok swojej oryginalnie pokazanej podobizny.

Na ile godzin zatrudnić karykaturzystę?
Jest to zależne głównie od liczby uczestników imprezy - chętnie doradzimy. Jedno jest pewne: nawet jeśli organizator zapewnia szereg atrakcji, nasi karykaturzyści są zwykle największą atrakcją imprezy. Gdyby nie przerwy, które co jakiś czas muszą robić - pracowaliby non stop, obok kolejki roześmianych chętnych.

Stanowisko karykaturzysty
Karykaturzysta przybywa na miejsce pracy ze wszystkimi niezbędnymi materiałami, które są wliczone w cenę usługi. Wystarczy przygotować 2 miejsca siedzące z oparciem (np. krzesła) - na jednym będzie siedzieć karykaturzysta, na drugim osoba przez niego rysowana. Jeśli rysowanie odbywa się wieczorem, w pomieszczeniu - miejsce powinno być dobrze oświetlone (a przynajmniej ta część pomieszczenia, gdzie odbywa się rysowanie). W większości przypadków jest możliwość dojazdu z naszym oświetleniem. Warto zapewnić karykaturzyście nieco skupienia - rysowanie obok głośnika, z którego wypływa głośna muzyka nie jest dobrym pomysłem. Po 2 godzinach rysowania non stop przydałoby się, aby karykaturzysta zrobił sobie krótką przerwę.

Ryczałt
Jeśli chcesz zatrudnić karykaturzystę np. na 2-dniowe targi, zaproponujemy ci rabat.

Umowa = solidność
Obawiasz się, że karykaturzysta w ostatniej chwili zrezygnuje i nie przybędzie? Ależ nie! Uzgadniamy szczegóły, podpisujemy umowę, wpłacasz zaliczkę i odtąd jesteś pewien, że na Twojej imprezie punktualnie zjawi się karykaturzysta gotowy do pracy. Szczegóły uzgadniamy pocztą elektroniczną i telefonicznie.

Kiedy jest impreza?
Często imprezy odbywają się w godzinach wieczornych. Jeśli karykaturzysta pracuje z dala od domu, należałoby zapewnić mu nocleg lub zwrócić koszt noclegu.

Czy to drogo?
Drogo, tanio - to pojęcia bardzo względne. Ale zdziwimy Cię: niezależnie od poziomu artystycznego i innych spraw, o których przeczytałeś powyżej - mamy bardzo rozsądne (czyli wcale nie najwyższe) ceny. Jeśli jednak w budżecie zarezerwowałeś skromną kwotę (taką, która zadowala niektórych nie umiejących zbytnio rysować amatorów), niestety nie spotkamy się. Jeśli dla Ciebie najważniejszym kryterium jest JAKOŚĆ usługi i duża liczba wykonanych karykatur - świetnie trafiłeś.

Zdecydowany?
Jeśli powyższe informacje zainteresowały Cię, zapraszamy do kontaktu. Prosimy o e-maila z informacjami, które pozwolą nam podać wstępną cenę usługi. Im więcej podasz informacji - tym nasza odpowiedź będzie bardziej precyzyjna.

Gdzie (miejscowość, województwo) i kiedy ma odbyć się impreza? 
Jakiego rodzaju jest to impreza? (event, piknik, konferencja, itp). Czy to impreza wieczorna?
Na ile godzin chciałbyś wynająć karykaturzystę? (lub na ile godzin zaplanowana jest impreza?). A może chciałbyś, aby karykaturzystów było więcej niż jeden?
Jeśli impreza odbędzie się wieczorem, z dala od miejsca zamieszkania karykaturzysty - czy możesz zapewnić mu nocleg?
Inne informacje, które uznasz na tym etapie za istotne.

Z uwagi na ilość kierowanej do nas korespondencji, za którą dziękujemy - nie odpowiadamy na zapytania anonimowe. Dlatego prosimy: pisząc do nas e-maila podaj nazwę, adres firmy, swoje nazwisko i numer telefonu - szybko się odezwiemy.

Rozliczenia
Wystawiamy faktury VAT, do ceny usługi doliczając VAT. Zwykle prosimy o wpłatę zaliczki na konto przed imprezą (ok. 50 proc. ceny). Pozostała część kwoty jest płatna po wykonaniu usługi, na konto bankowe. Możliwość innej formy rozliczeń, jeśli obie strony się na to zgodzą. 

Zapraszamy do współpracy agencje reklamowe, firmy zajmujące się przygotowaniem imprez typu eventy, spotkania integracyjne, konferencje, targi i szkolenia.

Ostrzegamy
Podejmując decyzję o wyborze karykaturzysty, nie daj się nabrać się na przykłady karykatur, co do których masz wątpliwość, czy faktycznie powstały w ciągu kilku minut. Pracochłonne karykatury tzw. znanych osób rysowane ze zdjęć, nie pokazują jak wyglądają rzeczywiste karykatury wykonane podczas imprezy.

Uwaga. Za wykonane podczas imprezy karykatury nie pobieramy opłat, gdyż już zapłaciła za to firma, która nas wynajęła. Nigdy nie utrzymywaliśmy się z rysowania karykatur na ulicy, w przeciwieństwie do karykaturzystów ulicznych. Potencjalnych klientów prosimy o nie przesyłanie zapytań, czy przyjedziemy za darmo na imprezę po to, aby rysować na niej za pieniądze pobierane od narysowanych osób.

Czy warto oszczędzać?
Autentyczna historia: dzwoni osoba z agencji, do której kilka tygodni wcześniej wysłaliśmy ofertę. Widocznie nasze usługi okazały się zbyt drogie, więc zdecydowano się na tańszych karykaturzystów.
- Proszę ratować! Trzysta osób czeka, obiecaliśmy im, że będą trzej karykaturzyści. Jeden zamówiony przez nas karykaturzysta przed chwilą dzwonił że nie przyjedzie, a komórki dwóch pozostałych nie odpowiadają. Czy możecie załatwić trzech karykaturzystów? Za 2 godziny początek rysowania!!!


Z nami to się nie przytrafi. Gdy podpiszesz z nami umowę i wpłacisz zaliczkę, od tej chwili MY się martwimy, aby wszystko poszło jak należy. Jeśli ktoś się rozchoruje, załatwimy w jego miejsce innego, nie mniej dobrego karykaturzystę. Nie odwołamy w ostatniej chwili swego uczestnictwa w imprezie, nie zostawimy jej uczestników ze smutnymi twarzami zamiast wesołych karykatur. Sam zdecyduj, czy (stosunkowo nieduża) różnica w cenie jest warta Twojej niepewności, że tańszy karykaturzysta na pewno wywiąże się z waszych uzgodnień, a jego karykatury na pewno spodobają się rysowanym osobom.


Pomysł: firmowa Wigilia i karykaturzysta
Pomysłów na atrakcje firmowej wigilii może być sporo, ale jest jeden, który przebija pozostałe: profesjonalny karykaturzysta eventowy. Bo to jedna osoba, ale atrakcje równocześnie dwie. Artysta, który sprawi, że u uczestników firmowej Wigilii pojawi się uśmiech i dodatkowy naturalny luz, a po krótkiej chwili pozowania każda osoba narysowana otrzyma świąteczny prezent i to taki, którym z uśmiechem będzie się chwalić przed innymi. Atrakcja mało inwazyjna, nieabsorbująca wszystkich zanadto.
Podstawą sukcesu zaproszenia karykaturzysty na firmową Wigilię jest zaproszenie takiego kandydata, który z co najmniej kliku powodów będzie najlepszy. (...) Zakładamy, że zamierzasz wybrać ofertę fachowca. Najlepiej karykaturzysty eventowego, od lat i na co dzień zajmującego się profesjonalnym tworzeniem karykatur na podobnych imprezach, który w mniej niż 5 minut wykona jedną sympatyczną karykaturę. Jego sprawność czyli szybkość rysowania jest istotna także z tego powodu, że... Tu cały tekst


Karykaturzysta eventowy
Wywiad z "jednym z najszybszych karykaturzystów świata", Szczepanem Sadurskim
karykatury karykaturzysta

Od kilku lat media piszą, że jesteś jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Czy zrobienie podobnej karykatury w 2 lub 3 minuty jest w ogóle możliwe?


- Tym, którzy mają wciąż przed oczami karykaturzystę ulicznego, faktycznie trudno w to uwierzyć. Cóż, wystarczy zorganizować taką imprezę i zaprosić mnie, aby zobaczyć to na własne oczy. Rzeczywiste wykonanie karykatury trwa jeszcze krócej. Trzeba się przecież przywitać, zamienić kilka zdań, czasem odpowiedzieć na pytanie. Samo wykonanie w moim przypadku trwa około 100 sekund, niezależnie od tego kto przede mną siada. Na targach w Wielkiej Brytanii rysowałem nawet 30-sekundowe karykatury - tyle średnio trwała rozmowa osoby podchodzącej do stoiska targowego. Gdy osoba odchodziła, miałem kilka kolejnych sekund aby dogonić osobę narysowaną, równocześnie postawić ostatnią kreskę i podpisać się na obrazku.

Cały wywiad na naszym blogu: Karykatury.com/blog/

Nasi klienci, to firmy organizujące eventy, agencje reklamowe, banki, firmy motoryzacyjne, farmaceutyczne, telekomunikacyjne, ubezpieczeniowe, handlowe, wydawnictwa, urzędy...

Tu nasze podobne oferty
Karykaturzysta - rysownik podczas szkolenia, wykładu
Karykaturzysta - rysownik podczas konferencji

Karykaturzysta Warszawa: 2 godziny = minimum 20 karykatur

Karykaturzysta na weselu

Wystawa wesołych rysunków
Dodatkową atrakcją imprezy może być kilka wielkich oszklonych antyram, pod którymi są zabawne rysunki humorystyczne (sytuacyjne) znanego rysownika. Tu więcej informacji

 

Czy wiesz, że...
Fragmenty niniejszej strony opublikował magazyn Event Profit (wrzesień 2006), w obszernym artykule na temat udziału karykaturzystów w imprezach firmowych.

Na naszym blogu:
Karykatury na żywo - cennik, czyli co wpływa na cenę

Prezent dla prawnika i adwokata - może karykatura?

Karykatury na żywo – nie warto oszczędzać za wszelką cenę

Jak znaleść karykaturzystę w Warszawie

Karykaturzysta w Zakopanem. Nie tylko Krupówki

Prezent dla szefa. Może karykatura?

Karykaturzysta uliczny i karykaturzysta eventowy – różnice
U wielu rodaków pokutuje stereotyp, że jeśli karykaturzysta – to zarobkowanie na ulicy. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, są karykaturzyści i portreciści zarobkujący w wakacje na ulicach niektórych miast (np. Zakopane, Sopot, Kraków). Zdarza się, że niektórzy z nich są świetnymi rzemieślnikami oraz artystami, jednak sposób pracy karykaturzysty eventowego, to zupełnie inna bajka. >> Tu więcej

Atrakcje na bal sylwestrowy – może karykaturzysta?
Bal Sylwestrowy ma swój urok i swoją wyjątkowość. Wyjątkowa kreacja, fryzura i makijaż (to panie), z rzadka zakładany garnitur, i szarmanckie traktowanie swych małżonek (to panowie), suto zastawione stoły, taneczna muzyka i obowiązkowy szampan otwierany w okolicach północy. Atmosfera inna niż podczas innych uroczystości, podczas wszystkich innych dni roku. Zdarzają się i inne atrakcje sylwestrowego wieczoru, ale ci którzy zaprosili profesjonalnego karykaturzystę (podkreślam: profesjonalnego), nie żałują potem tej decyzji.
>> Tu więcej

Tania fotobudka droższa od dobrego karykaturzysty
Korzystając z internetowej wyszukiwarki, wpisałem frazę „tania fotobudka”, aby zorientować się w cenach tych najtańszych. Okazuje się, że wynajęcie nawet tej najtańszej fotobudki, kosztuje taniej niż wynajęcie wysokiej klasy karykaturzysty eventowego. Sposób wyliczenia kwoty – od liczby godzin plus koszt dojazdu – wszystko jak w działalności znanych z mediów karykaturzystów z Karykatury.com, ale jak by nie liczyć – drożej.
>> Tu więcej
 

Warszawa:
rysowanie na żywo. 2 godziny = minimum 20 karykatur!

 

 

Karykaturzysta czy portrecista?
Na nieskomplikowany portret trzeba poczekać minimum kwadrans. W tym czasie doświadczony karykaturzysta z Karykatury.com zrobi kilka wesołych karykatur.

 

 

 

Najważniejsze: karykatura ma być podobna do osoby rysowanej i ma wzbudzać uśmiech.

Nasze karykatury to najczęściej coś między karykaturą a portretem - można powiedzieć, że to zabawne portrety. Dbamy o to, aby nikogo obrazić, rysując mu np. nieprawdopodobnie wielki nos.

 

Czy wiesz, że?
Karykatura to sztuka, której uczy się latami i nie można nauczyć się jej w żadnej szkole.

Rysowania portretów można się nauczyć. Aby rysować karykatury, trzeba mieć jeszcze to COŚ. A doświadczenie zdobywa się przez lata pracy i tysiące wykonanych karykatur.

Karykaturzystów jest mniej niż... kominiarzy (o których mówi się, że to ginący i bardzo rzadki zawód). A dobrych karykaturzystów jest... jeszcze mniej.
Radzimy
Nie wybieraj karykaturzysty, kierując się niską ceną jego usługi. Pamiętaj, że jakość tego co zrobi, będzie adekwatna do ceny. Spytaj o rzeczywiste przykłady jego karykatur, o jego doświadczenie zawodowe oraz o to gdzie aktualnie można zobaczyć jego karykatury.


 


Karykatury.com

Co roku uczestniczymy w dziesiątkach różnego rodzaju imprez, rysując tysiące karykatur w całej Polsce, czasem też za granicą.

Nasze karykatury znasz także z mediów (publikacje w prasie, rysowanie w programach telewizyjnych, współpraca z portalami internetowymi)...

Rysowaliśmy na wielkich imprezach firmowych, z kilkoma tysiącami uczestników, zapewniając kilku karykaturzystów rysujących równocześnie.

Uczestniczyliśmy w szeregu ogólnopolskich akcji promocyjnych znanych firm, gdzie tego samego dnia w różnych miejscach Polski rysowali nasi karykaturzyści.

Podczas Euro 2012 rysowaliśmy specjalnych gości w zamkniętych strefach obok Stadionu Narodowego w Warszawie.

Zapomnij, że karykaturzysta, to atrakcja ludycznych imprez. Wielokrotnie rysowaliśmy na imprezach najbardziej wymagających klientów dla VIPów, np. w zamkach, pałacach, ekskluzywnych hotelach.

Sprawdź sprawdzonych.

 

 

 

Ciekawostka
"To światowej sławy polski karykaturzysta, jeden z najszybszych karykaturzystów na świecie..." - czyli o pobycie szefa Karykatury.com w USA, październik 2012

 

 

Rysunki.pl
Rysunki dla redakcji, agencji, firm

Powrót do strony głównej

 

Karykatury rysujemy w całej Polsce: Warszawa, Wrocław, Szczecin, Kraków, Gdańsk, Poznań, ŁódŸ, Olsztyn, Lublin...