Zaufaj najlepszym specjalistom  

Karykaturzyści znani z prasy i TV
Rysowanie karykatur na żywo w Warszawie
2 godziny = minimum 20 karykatur (A4, ołówek)


Oferujemy wynajęcie karykaturzysty na imprezy (eventy, targi, pikniki, konferencje) w dowolnym miejscu Polski. Karykaturzysta dojeżdża na miejsce i rysuje np. przez 4 godziny (w tym czasie powstaje kilkadziesiąt wesołych karykatur lub jest obecny podczas całej imprezy (np. 6 godzin). Oferta tutaj.
Mniejsze spotkanie? Napięty harmonogram imprezy?
Możesz zaprosić karykaturzystę na 2 godziny.


Szczegóły
Niniejsza oferta dotyczy Warszawy (bliskie okolice? Dojdzie niewielki koszt dojazdu).

Podczas 2 godzin pracy powstaje 20 lub więcej karykatur wykonanych ołówkiem, formatu A4. 

Twarze przedstawionych osób nie mają dużych zniekształceń - to raczej żartobliwe portrety. Narysowane osoby są do siebie podobne, a ich oglądanie zaraz po narysowaniu powoduje najczęściej salwy śmiechu.

Zaraz po wykonaniu każda karykatura staje się własnością osoby narysowanej.Karykaturzysta może sygnować swoje prace uzgodnionym podpisem, np. oprócz swego podpisu napisze też datę i nazwą firmy. (Możliwy nadruk reklamowy, za dopłatą).

Jest możliwość oglądania karykaturzysty przy pracy i komentowania powstającej właśnie karykatury - karykaturzysta dosiada się do uczestników imprezy. W czasie rysowania, model musi pozować. Wymagane jest dosyć dobre oświetlenie sali (w większości przypadków mamy możliwość zabrania ze sobą oświetlenia).

Zastrzegamy sobie możliwość odmowy uczestnictwa karykaturzysty w imprezie, jeśli termin mamy już zarezerwowany.

Za dodatkową opłatą, np. dla specjalnej osoby, możemy wykonać karykaturę przed imprezą - z przesłanych e-mailem zdjęć (wg. naszego stałego, oddzielnego cennika). Karykaturę w kolorze lub czarno-biała (grafika), znacznie bardziej efektowną niż karykatura rysowana w ciągu kilku minut na żywo.

Zainteresowany? W e-mailu napisz:

1) Gdzie i kiedy planowana jest impreza. 
2) Kto będzie w niej uczestniczył (z jakiej odbywa się okazji). 
3) Podaj swoje imię, nazwisko i numer telefonu oraz nazwę firmy.

Wystawiamy faktury VAT. Nie odpowiadamy na zapytania anonimowe.

Tu nasze podobne oferty
Karykaturzysta - rysownik podczas szkolenia, wykładu
Karykaturzysta - rysownik podczas konferencji

    

 

 

Powrót do strony głównej

Pomysł: firmowa Wigilia i karykaturzysta
Pomysłów na atrakcje firmowej wigilii może być sporo, ale jest jeden, który przebija pozostałe: profesjonalny karykaturzysta eventowy. Bo to jedna osoba, ale atrakcje równocześnie dwie. Artysta, który sprawi, że u uczestników firmowej Wigilii pojawi się uśmiech i dodatkowy naturalny luz, a po krótkiej chwili pozowania każda osoba narysowana otrzyma świąteczny prezent i to taki, którym z uśmiechem będzie się chwalić przed innymi. Atrakcja mało inwazyjna, nieabsorbująca wszystkich zanadto.
Podstawą sukcesu zaproszenia karykaturzysty na firmową Wigilię jest zaproszenie takiego kandydata, który z co najmniej kliku powodów będzie najlepszy. (...) Zakładamy, że zamierzasz wybrać ofertę fachowca. Najlepiej karykaturzysty eventowego, od lat i na co dzień zajmującego się profesjonalnym tworzeniem karykatur na podobnych imprezach, który w mniej niż 5 minut wykona jedną sympatyczną karykaturę. Jego sprawność czyli szybkość rysowania jest istotna także z tego powodu, że... Tu cały tekst

 

Miasta w województwie mazowieckim: Białobrzegi, Bieżuń. Błonie, Brok, Brwinów, Chorzele, Ciechanów, Drobin, Garwolin, Gąbin, Glinojeck, Gostynin, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Iłża, Józefów, Kałuszyn, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Kosów Lacki, Kozienice, Legionowo, Lipsko, Łaskarzew, Łochów, Łomianki, Łosice, Maków Mazowiecki, Marki, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Mława, Mogielnica, Mordy, Mszczonów, Myszyniec, Nasielsk, Nowe Miasto nad Pilicą, Nowy Dwór Mazowiecki, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Pilawa, Pionki, Płock, Płońsk, Podkowa Leœna, Pruszków, Przasnysz, Przysucha, Pułtusk, Raciąż, Radom, Radzymin, Różan, Serock, Siedlce, Sierpc, Skaryszew, Sochaczew, Sokołów Podlaski, Sulejówek, Szydłowiec, Tłuszcz, Warka, Warszawa, Wesoła, Węgrów, Wołomin, Wyszków, Wyszogród, Wyœmierzyce, Zakroczym, Ząbki, Zielonka, Zwoleń, Żelechów, Żuromin, Żyrardów.


Warszawa i karykatury - fragmenty wybranych informacji z portalu Sadurski.com

• 19 lipca 2015 r. rozpoczyna się œwiętowanie 60-lecia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wœród wielu atrakcji które je uœwietnią, przewidziano jedną dla miłoœników karykatury. 21 lipca od godz. 11 w holu głównym Pałacu można będzie oglądać wystawę karykatur Antoniego Chodorowskiego "Z pałacem w tle".

• 2015. Do końca maja w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4) można oglądać wystawę karykatur, których autorem jest słowacki karykaturzysta Jozef Hrusovsky. Opublikował blisko 3 tys. karykatur sportowców, a w jego archiwum znajduje się 20 tys. karykatur słowackich i zagranicznych sportowców.

• Karykaturzysta Szczepan Sadurski otrzymał jedno z wyróżnień honorowych w pierwszej tegorocznej edycji konkursu "Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2015", organizowanego przez Muzeum Karykatury w Warszawie. Najlepsze prace konkursowe trafią na wystawę.

• 17 marca 2015 r. w hallu gmachu Sejmu przy ul. Wiejskiej w Warszawie otwarto wystawę "Polityka w karykaturze". Jest to pokonkursowa ekspozycja ogólnopolskiego konkursu rysunku satyrycznego, zorganizowanego przez Fundację "Koziołki". Na wystawie prezentowanych jest ok. 200 prac kilkudziesięciu karykaturzystów polskich.

• Nie tylko antyki, wybitne dzieła sztuki (np. obrazy olejne) czy biżuterię można kupić na aukcjach DESY Unicum. Od niedawna na rynku sztuki dostrzeżono potencjał komiksów i ilustracji, dlatego 13 listopada 2014 r. w DESA Unicum (Warszawa, ul. Marszałkowska 34/50) odbędzie się trzecia aukcja komiksu i ilustracji. Wœród prac wystawionych na aukcję, jest kilka rysunków karykaturzysty Szczepana Sadurskiego, szefa Karykatury.com

• 12 wrzeœnia 2014 r. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powierzyła Elżbiecie Laskowskiej pełnienie obowiązków Dyrektora Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie.

• Karykaturzysta Jerzy Zaruba (1891-1971) ma swoją ulicę na warszawskim Ursynowie. Mająca 400 metrów i kilkanaœcie numerów domów ulica na Kabatach (dzielnica Ursynów w Warszawie) biegnie od ul. Wąwozowej na południe, kolejno krzyżując się z ulicami: Iwanowa-Szajnowicza i Kabacką.

• 14 grudnia 2013 r. Szczepan Sadurski zadebiutował w nowej roli. Poprowadził zajęcia dla studentów podyplomowych na Akademii Leona KoŸmińskiego w Warszawie. Spotkanie nazwano "Jak rysować karykatury? Warsztaty". Studenci mieli okazję dowiedzieć się o tajnikach pracy rysownika satyrycznego i karykaturzysty, zobaczyć na własne oczy jak powstaje karykatura, usłyszeć wielu anegdot związanych z pracą karykaturzysty, a także własnoręcznie narysować kilka karykatur portretowych.

• 2013. Rozstrzygnięto Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczno-Humorystyczny o Warszawie. Konkursowe jury podjęło decyzję w sprawie podziału nagród w konkursie „Warszawa i Warszawka czyli dobrze i lepiej o naszej stolicy”. Do wystawy pokonkursowej  zakwalifikowało 183 prace 109 karykaturzystów z 27 krajów, z których wybrano najlepsze prace.

• 2013. Na Polach Mokotowskich w Warszawie odbył się coroczny festyn z okazji Œwiatowego Dnia Ziemi. Wœród wystawców była żyrardowska Fundacja Ochrony Œrodowiska Naturalnego Miasta Żyrardowa i Okolic, która zaprezentowała stoisko promocyjne pt. "Miasto Ogród". Jedną z jego atrakcji była plenerowa wystawa karykatury "Manufaktury Satyry".

• Organizatorzy zakończonego niedawno turnieju EURO 2012 zadbali, aby specjalni goœcie przybyli na piłkarskie mecze rozgrywane m.in. na Stadionie Narodowym w Warszawie, mieli wiele dodatkowych atrakcji. Jedną z nich były karykatury "piłkarskie" tworzone przez Szczepana Sadurskiego w strefie sponsorskiej, zlokalizowanej tuż przy stadionie. Kilkaset jego karykatur, wraz z miłymi wspomnieniami z pobytu w Polsce, trafiło wraz z kibicami, do różnych krajów œwiata.

• 2012. Warszawa 1939-1944. Satyra konspiracyjna oraz okupacyjna w rysunkach polskich grafików - to pełny tytuł wystawy, jaką od 6 marca do 20 maja można będzie oglądać w Muzeum Karykatury w Warszawie (ul. Kozia 11).

• 2012. W siedzibie Czeskiego Centrum (Warszawa, Aleja róż 16) została otwarta współczesnej karykatury czeskiej Czeska Kreska. Autorami rysunków prezentowanych na wystawie są członkowie powstałej w 1990 roku Czeskiej Unii Karykaturzystów.

• 2011. W warszawskim Muzeum Karykatury otwarto wystawę rysunku satyrycznego i karykatury "Polityka i politycy". Temat wystawy, to rysunkowe komentarze aktualnych wydarzeń politycznych. Polscy karykaturzyœci  podeszli o tematu profesjonalnie i nie oszczędzili polityków żadnej opcji politycznej.

• 2011. W Muzeum Kolejnictwa w Warszawie 18 listopada została otwarta międzynarodowa wystawa karykatury "Pociągi i stacje kolejowe".

• Redakcja pisma satyrycznego Szpilki mieœciła się w Warszawie przy Placu Trzech Krzyży 16A. Po sąsiedzku, przy Placu Trzech Krzyży 16 od 1954 roku znajdowała się kawiarnia Lajkonik, w której przed laty chętnie przesiadywali satyrycy i karykaturzyœci związani ze Szpilkami. Obecnie trwa remont w pomieszczaniach dawnego Lajkonika.  Po zerwaniu płyt gipsowo-kartonowych w pomieszczeniach okazało się, że na tynku znajdują się... karykatury, wykonane ok. 60 lat temu.

• 2011. "Œmiechem w dyktaturę. Rumunia w karykaturze Mihaia Stanescu 1979-1989" - to tytuł wystawy, którą otwarto 15 marca w Domu Spotkań z Historią (Warszawa, ul. Karowa 20). Na wystawie zaprezentowano 50 oryginalnych rysunków karykaturzysty.

• 2010. Ukazały się trzy broszury wydane przez PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Każdą z nich dopełniają humorystyczne rysunki karykaturzysty Szczepana Sadurskiego, umieszczone na wewnętrznych stronach publikacji oraz na okładce.

• 2010. Podczas Festiwalu Otwarte Ogrody, jaki odbędzie się w dniach 29-30 maja na terenie warszawskiej dzielnicy Włochy, swój udział zapowiedział znany karykaturzysta Szczepan Sadurski. 30 maja o godz. 15.00 rozpocznie się mini-ekspozycja jego rysunków satyrycznych oraz spotkanie autorskie, a karykaturzysta zainteresowanym osobom będzie rysował karykatury.

karykaturzysta Skierniewice / karykaturzysta Piła / karykaturzysta Kutno / karykaturzysta Garwolin / karykaturzysta Warka / karykaturzysta Grójec


• TVN 18 marca 2001 r. telewizja TVN Warszawa zaprosiła karykaturzystę Szczepana Sadurskiego do programu "Rytm Miasta", aby skomentował swoimi rysunkami satyrycznymi ogłoszony niedawno konkurs na logo Łazienek Królewskich w Warszawie. W trakcie godzinnego programu na żywo Sadurski narysował w telewizyjnym studio trzy rysunki.

• 27 stycznia 2010 r. w Warszawie odbyła się impreza pod hasłem: Uœmiechy Dobrej Woli - sobowtóry dla Haiti. Swój skromny wkład w zbieranie datków miał karykaturzysta Szczepan Sadurski, który osobom zainteresowanym rysował karykatury na żywo.

• 10 wrzeœnia 2009 r. karykaturzysta Szczepan Sadurski wystąpił w porannym programie telewizji TVN Warszawa. Między godziną 7 a 10 wykonał na oczach widzów cztery rysunki satyryczne. Tematem przewodnim programu były pomysły na zabudowę okolic Dworca Centralnego w Warszawie.

• 2008. "Polacy i Rosjanie we wzajemnej karykaturze" - to tytuł książki tandemu: Andrzej de Lazari i Olieg Riabow, wydanej właœnie przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych. Książka zawiera ponad sto prac, wybranych z przeszło tysiąca karykatur i plakatów obrazujących charakter obu narodów oraz główne postaci i wydarzenia z historii Polski i Rosji, od końca XVII wieku do dziœ.

• 2008. "Portretokarykatury... i nie tylko" - to tytuł kolejnej wystawy Ogólnopolskiego Salonu Karykatury i Satyry, mieszczącej się w Bielańskim Oœrodku Kultury w Warszawie. Tym razem będzie można zobaczyć karykatury znanych postaci œrodowiska aktorskiego oraz rysunki satyryczne Macieja Pietrzyka.

• 2008. Podczas tegorocznego Dnia Otwartego Telewizji Polskiej w Warszawie przy ul. Woronicza, karykaturzysta Szczepan Sadurski rysował karykatury zainteresowanych osób. Podczas familijnego festynu były m.in. konkursy, projekcje filmowe, atrakcje dla dzieci i występy (nie tylko) muzyczne na małej oraz dużej scenie. Na stoisku Doliny Kreatywnej karykatury na żywo rysował Szczepan Sadurski. Swoją wesoła podobiznę otrzymało 120 osób, choć chętnych było znacznie więcej.

• 2008. Kolejną wystawą w 30-lecie Muzeum Karykatury w Warszawie jest wystawa rysunku satyrycznego i karykatur Eryka Lipińskiego. Zorganizowano ją w 100-lecie urodzin artysty. Warto dodać, że był on pierwszym dyrektorem Muzeum Karykatury.

• 2008. Ponad 40 państw w Europie uczestniczy w trzeciej już edycji Nocy Muzeów. W nocy z 17 na 18 maja w Warszawie otwartych będzie 120 muzeów, galerii i innych placówek kulturalnych. Wœród wielu kulturalnych atrakcji tej nocy, nie zabraknie karykaturzystów. W szeœciu miejscach odwiedzający będą mogli pozować do karykatur, z którymi wrócą do domów. Są to: Galeria Zachęta, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Królewski, Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki, Muzeum Narodowe i Muzeum Wojska Polskiego.

• 2008. 8 marca po raz ósmy odbyła się w Warszawie demonstracja kobiet. Wzięły w niej udział także... karykatury, na których byli T.Rydzyk, A.Lepper i R.Giertych, autorstwa karykaturzysty Szczepana Sadurskiego.

• 2008. W Muzeum Karykatury w Warszawie kolejna wystawa. Tym razem możemy oglądać rysunki i karykatury Macieja Pietrzyka i Juliana Bohdanowicza.

• 2008. 18 stycznia TVN24 pokazała materiał Agaty Adamek na temat polskich polityków - skandalistów. Ubarwił go go karykatury Szczepana Sadurskiego, który na oczach widzów narysował bardzo szybkie karykatury Joanny Senyszyn (LiD), Jacka Kurskiego i Joachima Brudzińskiego (PiS) oraz Janusza Palikota (PO).

• 2008. Od 12 stycznia w Domu Kultury "Działdowska" w Warszawie można będzie oglądać wystawę słowackiego karykaturzysty Kazo Kanala, prezesa Słowackiej Unii Karykaturzystów.

• 2003. Niemałą ucztę miłoœnikom rysunku satyrycznego zgotowało Austriackie Forum Kultury i Ambasada Amerykańska w Warszawie. W galerii Austriackiego Forum Kultury (Warszawa, ul. Próżna 8) otwarto wystawę karykaturzysty Petera Steinera, który osobiœcie przybył na wernisaż. Byli też m.in. ambasadorowie USA Christopher Hill i Austrii Georg Weiss, co nadało wysoką rangę tej wystawie.

Fragmenty wybranych newsów, za zgodą Sadurski.com

Na naszym blogu:
Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę

Prezent dla prawnika i adwokata – może karykatura?

Karykatury na żywo – nie warto oszczędzać za wszelkš cenę

Jak znaleŸć karykaturzystę w Warszawie

Moda na karykatury w Warszawie

Eventowa mapa Polski: Warszawa i Mazowsze

Karykaturzysta w Zakopanem. Nie tylko Krupówki

Prezent dla szefa. Może karykatura?

Karykaturzysta Radom